ŠERKŠNŲ ŠEIMOS BITYNAS

Bitininkauti pradėjome dar 1982 m., kai Jurgis ir Regina Šerkšnai įsigijo pirmąjį avilį. Iki tol Regina Šerkšnienė studijavo bitininkystę tuometiniame I. Mičiūrino žemės ūkio technikume Kaune. Baigusi studijas dirbo Lietuvos žemdirbystės mokslinių tyrimų instituto bityne Dotnuvoje, o nuo 1978 m. prižiūrėjo kolūkio bites. Kolūkiui iširus, įsigijo dalį jo bityno ir kartu su vyru toliau augino bites Raseinių rajone.

Šiuo metu bičių šeimų turime jau apie 550. Medaus išsukame vis daugiau, tad Europos Sąjungos paramos dėka atnaujinome gamybos patalpas, nusipirkome modernią įrangą: naujus medsukius, atakiavimo stakles, fasavimo ir etiketavimo mašinas.

„Šerkšno medaus“ bitės yra gydomos tik ekologiškais vaistais, aviliai yra mediniai, bityno vieta parenkama laikantis IKP „Išskirtinės Kokybės Produkto“ reikalavimų, o medaus gavybos technika atitinka ES standartus.

Norėdami pasiūlyti naudingų paslaugų bitininkams įsigijome bičių duonos kūlimo mašiną bei džiovyklę, o kitokio skonio mėgėjams pradėjome gaminti medų su liofilizuotais, tik Lietuvos ūkiuose užaugintais produktais. Dar vienas mūsų gėris – kreminis medus. Šį produktą išgauname naudojant modernią kreminio medaus gaminimo technologiją, leidžiančią sukurti unikalią medaus konsistenciją.

Dainius Šerkšnas
Vadovas

Filtrai