Naujiena
2024 Bir 10

Lietuvos atstovai dalyvavo FOODEX Japan 2024: nepamirštama kelionė į Azijos skonių pasaulį

Kai Japonija atveria duris gurmanams iš viso pasaulio, Tokijuje esanti „Makuhari Messe“ parodų salė tampa ypatinga skonių ir aromatų oaze. Tarptautinė maisto ir gėrimų paroda Foodex Japan 2024 buvo ne tik kulinarinė fiesta, bet ir inovacijų šventė, nepalikusi abejingų. Čia, kur susijungia tradicijos ir naujovės, virtuvės meistrai, gamintojai ir maisto entuziastai iš viso pasaulio susibūrė pasidalinti savo aistra ir atrasti tai, kas vienija mus visus. Foodex Japan 2024 – tai daugiau nei paroda, tai vartai į pasaulinę kulinarijos kultūrą, kupiną įkvėpimo ir atradimų.

Maisto ir gėrimų parodoje Foodex Japan 2024 dalyvavo net 2,879 įmonės iš 68 pasaulio šalių ir regionų. Parodoje apsilankė 76,183 lankytojai, tarp kurių buvo prekybos įmonių, didmenininkų, gamintojų, mažmenininkų, žemės ūkio atstovų, viešbučių tiekėjų ir pirkėjų iš įvairių sektorių. Nuo kovo 5-osios iki 8-osios, Tokijas tapo maisto ir gėrimų pramonės epicentru, traukiančiu ir Lietuvos gamintojus. 16 ambicingų Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės ambasadorių atstovavo mūsų šaliai, pristatydami savo unikalius gaminius.

„Groward Group“, „Naujasis Nevėžis“,  „Kalnapilio-Tauro grupė“, „Švyturys“, „Birštono mineraliniai vandenys“ – tai tik keletas įmonių iš tų, kurios atkakliai stengėsi, kad jų produktai pasiektų tolimus Azijos krantus.  Parodos lankytojus viliojo „Pieno žvaigždės“ su glaistytais varškės sūreliais ir mocarelos magija, o „Lašų duona“ pasakojo apie grikių duonos teikiamą naudą, primenančią mums ilgametes žmonijos žinias. Bet tai ne viskas – „Biosyyd“ parodė, kad skanėstai gali būti ir naudingi, ypač jei jie praturtinti CBD, „Gusania“ traukė lankytojus ryškiomis Chazz traškučių pakuotėmis ir išskirtiniais skoniais, o „Mantinga“ šaldyta duona ir konditerijos šedevrai įkvėpė dairytis naujų skonio horizontų. Ir tai dar ne visi Lietuvių parodos dalyviai, pristatę savo gaminius Japonijoje.

Parodos metu jungtinį Lietuvos stendą aplankė LR žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus kartu su LR ambasadoriumi Japonijoje Aurelijumi Zyku, LR žemės ūkio atašė Japonijoje Kristina Mineikienė,  Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorė Audronė Mikalauskienė. Taip pat parodos metu vyko susitikimai su kitų tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų organizatoriais bei potencialiais partneriais iš IRVR šalių, kurie domėjosi bendradarbiavimo bei verslo galimybėmis su Lietuvos įmonėmis. 

Pasibaigus parodai, mūsų kraštiečiai sugrįžo su tam tikra triumfo šypsena. Jų pastangos nebuvo veltui. Japonijos, Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono atstovai buvo sužavėti Lietuvos gaminamų produktų kokybe ir skoniu. Įmonės, kurios dalyvavo Foodex Japan 2024, pasiekė savo tikslus ir parodė, kad jų kuriami skoniai yra verti kiekvieno pasaulio kampelio.

Ateinantys metai žada dar daugiau, o mes pasirengę keliauti ir vėl stebinti pasaulį lietuviškais gaminiais. Nes kiekvienas skonis – tai pasakojimas, istorija, kelionė į patyriminius nuotykius, kuriuos verta pajusti.

Foodex Japan 2024
2024 m. kovo 5-8 d.
Tokijas, Japonija