Naujiena
2021 Gru 30

Lietuva jau greitai galės eksportuoti kiaušinių produktus į JAV

Lietuviškų kiaušinių produktų eksportuotojai sulaukė geros žinios – jau netrukus jiems gali atsiverti Jungtinių Amerikos Valstijų rinka. 2014 metais Lietuva pateikė prašymą dėl kiaušinių produktų eksporto įtraukimo į JAV Federalinį teisės aktų registrą. Tikėtina, kad jau po dviejų mėnesių Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) galės pradėti veterinarijos sertifikato kiaušinių gaminiams ir įmonių patvirtinimo dėl kiaušinių gaminių eksporto į JAV procedūras. Po galutinių procedūrų suderinimo Lietuvos eksportuotojams bus suteikta galimybė siųsti į JAV lietuviškus kiaušinių produktus, tokius kaip kiaušinių baltymų ir trynių miltai, šaldyta ar džiovinta pasterizuota kiaušinių masė ir t.t.

Pasak žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko,  tai – vienas svarbiausių žingsnių siekiant atverti JAV rinką lietuviškiems kiaušinių produktams.

„Kiaušinių produktų eksportas į JAV padėtų sušvelninti krizę šalies paukštininkystės sektoriuje. Džiaugiuosi, kad aktyvus abiejų šalių atsakingų institucijų bendradarbiavimas, Lietuvos ambasados JAV aktyvus įsitraukimas bei mano spalio mėnesio vizitas į JAV duoda vaisių – pagaliau leidimas eksportuoti lietuviškų kiaušinių produktus šioje milžiniškoje rinkoje yra finišo tiesiojoje“, – teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Jei JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnyba pripažins Lietuvą tinkama eksportuoti kiaušinių produktus į šią šalį, ji taps antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gausiančia tokį leidimą.

„Beliko tik nedidelis formalumas ir tikimės, kad jau greitai Lietuvos įmonės galės į milžinišką JAV rinką eksportuoti ne tik neseniai suderintą platesnį sąrašą mėsos produktų, bet ir kiaušinių gaminius“, – teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius.

Gavus leidimą bus galima eksportuoti sertifikuotose Lietuvos įmonėse pagamintus kiaušinių produktus.

Taip pat Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės ketina eksportuoti į JAV ir daugiau mėsos gaminių – termiškai apdorotus kiaulienos gaminius, termiškai apdorotas dešras ir dešreles, koldūnus su kiauliena – taip pasinaudojant spalio mėnesio pabaigoje JAV institucijų išplėstu mėsos produktų importo sąrašu Lietuvai.

2020 metais Lietuvos gyvūninės kilmės maisto produktų gamintojai į JAV daugiausia eksportavo sūrius, ledus, varškės produktus, žuvies gaminius bei mėsos produktus.